Ochrona przed elektrosmogiem

 

Ochrona przed elektrosmogiem - COMMUNIGUARD

CaliNews Styczeń 2008

W obecnych czasach życie bez urządzeń elektrycznych jest praktycznie niewyobrażalne. Pomagają nam w komunikacji, możemy za ich pomocą być informowani o bieżących wydarzeniach, czynią nasze dni prostszymi. Większość z nich można nawet uznać za niezbędne we współczesnym życiu.

Każde urządzenie, które funkcjonuje w oparciu o prąd elektryczny, jest otoczone przez pola elektryczne i magnetyczne. Najbardziej częstymi źródłami elektromagnetycznych pól są domowe urządzenia, ekrany monitorów, urządzenia telekomunikacyjne, telewizory, telefony komórkowe, silniki samochodowe, a także zwykłe elektryczne przewody i kable. Pola te wpływają na żywe organizmy, co może objawiać się na wiele różnych sposobów, np.: niepokojem, bólami głowy. Ich ciągły wpływ na organizm może np. zakłócić różne cykle organizmu - biologiczny rytm snu i czuwania, może wywołać przewlekłe zmęczenie, itp.

COMMUNIGUARD to rodzaj folii aluminiowej, która jest wykorzystywana przez technologię informatyczną, prosta w użyciu, za pomocą której możemy ochronić nasz organizm przed wyżej wymienionymi niekorzystnymi wpływami urządzeń, wytwarzających pole elektromagnetyczne.  

Telefon komórkowy to prawdopodobnie najczęściej używane urządzenie, które generuje pole elektromagnetyczne, a także bliżej „przylega" do naszego ciała, niż jakiekolwiek inne elektryczne urządzenia.

Wyniki licznych badań naukowych, oceniających ryzyko związane z oddziaływaniem pól elektromagnetycznych na organizm człowieka, jak dotąd nie przyniosły jednoznacznych odpowiedzi. Mimo, że wartości promieniowania są poniżej oficjalnych limitów w każdym kraju, wiele osób skarży się na nieprzyjemne objawy, które są związane z używaniem telefonów przenośnych. Ogólnym wyjaśnieniem tych symptomów jest to, że system regulacji organizmu jest „przestymulowany". Na dłuższą metę może to niekorzystnie wpływać na nasz organizm, np. może prowadzić do dysfunkcji układu immunologicznego. Osłabienie systemu obronnego organizmu może z kolei prowadzić do błędnego koła, gdyż pojawiają się kolejne problemy, jak np. zakłócenie dostawy energii do komórek - czyli zakłócenia w przemianie materii. Jeśli bezustannie jesteśmy narażeni na elektrosmog, może on zniszczyć nasz układ odpornościowy, co z kolei czyni nas bardziej wrażliwymi na ten elektrosmog.

Do najczęstszych dolegliwości należą: bóle głowy, uderzenia gorąca  do twarzy i uszu, nerwowość, problemy ze snem, depresja, wyczerpanie, itp. Podczas rozmowy przez telefon, nasz organizm znajduje się w polu oddziaływanie radioczęstotliwości. W przypadku sieci działających na częstotliwości 1800 MHz, głębokość penetracji sięga do 1 cm.

W jaki sposób COMMUNIGUARD może Ci pomóc?

Po prostu przytwierdź COMMUNIGUARD na tył swojego telefonu komórkowego lub na baterii. Nic więcej nie musisz robić. Nie ma potrzeby wymieniania go co jakiś czas (za wyjątkiem sytuacji, kiedy folia ulegnie zniszczeniu. Jest łatwy i prosty w użyciu. Folia działa na zasadach biofizyki. Podczas jej produkcji, czynniki zakłócające - które wywołują pobudzenie molekularne - zostają zakodowane jako parametry (litery, symbole lub w postaci muzycznych nut, aby łatwiej można było to zrozumieć). Następnie są one przetwarzane na kody binarne za pomocą specjalnego programu komputerowego, a następnie są przenoszone na odpowiedni materiał (w tym przypadku na aluminium). Tak więc informacje te zostają zapisane w COMMUNIGUARD, podobnie jak muzyczne nuty. Aby ustawić te nuty dobrowolnie, potrzebny jest odtwarzacz muzyki: tym odtwarzaczem jest sam człowiek lub jego komórka. Z tego wynika, że COMMUNIGUARD nie jest ochronnym zabezpieczeniem, ale czyni organizm użytkownika odpornym na szkodliwe wpływy poprzez zrównoważenie tych szkodliwych promieni.   

Stosowanie COMMUNIGUARD jest łatwe i bezpieczne. Nie stanowi on osłonki telefonu, nie zwiększa ani jego promieniowania, ani ilości pobieranej energii. Jego skuteczność została zbadana w niemieckim instytucie EUTROPA, a testy biorezonansowe wypadły świetnie. Oczywiście, COMMUNIGUARD można stosować nie tylko do telefonów komórkowych, ale do każdego innego urządzenia, które wytwarza pole elektromagnetyczne w czasie działania (np. telefony przenośne i inne rodzaje telefonów, mikrofalówka, silnik, itp.).

Aby użytkować telefon w bezpieczny sposób, ważne jest także przestrzeganie innych zasad bezpieczeństwa stosowania telefonu komórkowego.:

□         Nie powinniśmy wykonywać połączenia telefonicznego, jeśli napięcie pola jest niskie, ponieważ wówczas telefon bardziej promieniuje, aby uzyskać dostęp do dalej położonej stacji nadawczej.

□         Nie powinniśmy używać telefonu komórkowego w samochodzie, gdyż telefon musi emitować silniejsze promieniowanie, aby jego promienie mogły „przebić się" przez metalowe części auta.

□         Powinniśmy stosować mikrofon lub słuchawki

□         Nie powinniśmy używać telefonu komórkowego w pobliżu urządzeń medycznych lub urządzeń, których działanie może zostać zakłócone przez telefon (np. system nawigacyjny samolotu).

 

Zobacz też: Czy przy pomocy telefonu komórkowego można ugotować jajako