TERAPEUTYCZNE INSTRUMENTY

 

misy22.jpg (15 kB)Misy dźwiękowe nazywane również misami tybetańskimi, znane są w różnych kulturach i państwach, takich jak np. Japonia, Chiny i Tajlandia. Wykorzystywane są w świątyniach i przy różnego rodzaju obrzędach.

 

Produkcja

Nowe misy ACAMA, rekomendowane przez Instytut Petera Hessa to stop 12 metali. Aby zachować ducha tradycji i czyste brzmienie instrumentu oraz jego fizyczne właściwości, bardzo ważne jest dokładne przestrzeganie proporcji zawartych w recepturze składu stopu mis.

Używa się tylko czystych metali, a ich stosunek jest skrupulatnie kontrolowany przez inżyniera-metaloznawcę. Jest to bardzo ważne, ponieważ np. w Indiach misy wytwarzane są ze złomu.

Misy ACAMA wytwarzane są w Nepalu w rodzinnych warsztatach rzemieślniczych w tradycyjny sposób a następnie sprawdzane w Niemczech pod kontem jakości

i częstotliwości dźwięku. I takie misy trafiają do masażystów dźwiękiem.

wytwaranie1.jpg (29 kB)

 

 

Tylko najwyższej jakości wyroby otrzymują certyfikat instytutu.

Misy są najbardziej intymnymi i precyzyjnie działającymi instrumentami, na których można grać stawiając na wybranych częściach ciała.

 

 

 

gong2.jpg (28 kB)

 

 

Gongi przebudzą cię nawet wtedy, gdy myślisz że nie jesteś jeszcze na to gotowy. Oczyszczają i energetyzują. Są potężne - to prawda - ale działają także na bardzo subtelnych poziomach poprzez bogactwo dźwięków składowych (alikwotów). Im dłużej grasz, tym więcej twarzy ci pokażą (zazwyczaj będą to twoje twarze)…

 

 

 

 

dzwonki.jpg (18 kB)Tingsze to medytacyjne dzwonki z Tybetu. Wibrują wysoko i mocno, wprawione w ruch lub ustawione prostopadle natychmiast demonstrują przestrzenną naturę dźwięku. Oddziałują szczególnie silnie na wyższe czakry, stymulując harmonizację obu półkul mózgu i dostrojenie do wysokich częstotliwości.

Służą "do wyciągania" (łamania blokad) - dzięki wysokim dźwiękom (ostrym i miękkim zarazem) o wibrującej charakterystyce (para takich dzwoneczków wibruje z częstotliwością kilku Hz, czyli w zakresie theta), doskonale nadają się jako uzupełnienie do wszelkiego rodzaju medytacji i koncertów. Na tle ich wyrazistego brzmienia, bardzo łatwo możemy dostrzec i wsłuchać się w otaczającą nas ciszę...

 

 

shanti.jpg (4 kB)Dzwonki wietrzne 'Shanti' to autentyczny instrument muzyczny o wysokiej jakości. Wykonywane ręcznie w górach pirenejskich, każdy dzwonek jest wynikiem skrupulatnego rękodzieła.
Osiem prętów jest wspawanych srebrem w metalową płytkę u podstawy tuby rezonansowej. Precyzyjne dostrojenie daje dźwięk o czystym brzmieniu, bogaty w tony harmoniczne.
Dzwonki Shanti wykonywane są w kilku zestawach strojeniowych, każdy ze swą specyficzną 'magiczną' barwą tonalną i dostępne są w siedmiu podstawowych barwach z wyborem odcieni.

Wydają krystaliczny, odprężający dźwięk, który może wprawić w milczące zdumienie…