LITOTERAPIA – terapia kamieniami

 

littreee.jpg (37 kB)Minerały fascynowały od wieków mistyków i magów filozofów i uczonych. Odkryto wiele niezwykłych właściwości kryształów, a wiedza starożytna coraz więcej potwierdzeń znajduje w najowszych badaniach fizyków nad cząsteczkami.

Coraz rzadziej słychać głosy, że wibracje kamieni szlachetnych i ich wpływ na człowieka to nic innego, jak zabobon. To zdumiewające, że człowiek od zawsze otaczał się kamieniami. Budował z nich siedziby i ołtarze, wykorzystywał jako leki, ozdoby, talizmany i amulety, są wymieniane również w Biblii:

Bóg poucza Mojżesza – Księga Wyjścia 28, 15-20 Biblia Tysiąclecia

„ Uczynisz też pektorał do radzenia się wyroczni - …- umieścisz na nim cztery rzędy drogich kamieni: w jednym rzędzie rubin, topaz i szmaragd – rząd pierwszy, w drugim rzędzie granat, szafir i beryl, w trzecim rzędzie hiacynt, agat i ametyst, a czwartym rzędzie złocisty topaz, onyks i jaspis. Będą osadzone rzędami w oprawie ze złota. Kamienie te otrzymają imiona synów Izraela…”

Strukturę kryształu mają nasze sole komórkowe, tkanka tłuszczowa, limfa, krew, system nerwowy. Toteż można na zasadzie rezonansu oddziaływać kamieniami na organizm żywy( człowieka, zwierząt a nawet roślin). Wystarczy przyłożyć do czoła np. kryształ górski aby po chwili poczuć przyjemne pulsowanie i rozluźnienie, ulgę i spokój. Badania potwierdziły, że ułożone odpowiednio wokół głowy kryształy - zmieniają zapis encefalogramu.

Świat minerałów jest najbardziej skrystalizowanym przejawem materii na Ziemi, najbardziej zwartym kondensatem energii , krysztaly są jak żywe istoty, które nieustannie rosną i podlegają tym samym prawom co świat organiczny.Praca z kamieniami dotyczy przede wszystkim stref energetycznych człowieka otaczających ciało fizyczne w formie owalu.

Każda z warstw energetycznych ma swoją gęstość i częstotliwość . Ciało fizyczne posiada najwolniejsze wibracje. Wszystkie warstwy są ze sobą połączone i oddziałują na siebie nawzajem. Każda z nich ma własny transformator energetyczny zwany czakrą. Pomiędzy systemem energetycznym a ciałem fizycznym istnieją ściśle określone relacje.

I tak : czakry główne usytuowane są wzdłuż głównego kanału energetycznego położonego na linii kręgosłupa a każda czakra ma powiązanie z określonym gruczołem dokrewnym i układem nerwowym a poprzez układ nerwowy ma także łączność z poszczególnymi narządami wewnętrznymi. Aby człowiek mógł doświadczać psychofizycznej harmonii , wszystkie ośrodki muszą być otwarte i zrównoważone. U większości ludzi jednak aktywność czakr jest rozregulowana głównie z powodu chronicznego stresu, wykazując w danej czakrze nadmiar lub niedobór energetyczny. Równoważenie układu energetycznego przy pomocy litoterapii jest przez naturoterapeutów często stosowaną metodą.

W minerałach występują te same biopierwiastki, które wchodzą w skład związków chemicznych występujących w organizmie ludzkim. Ich rola jest istotna dla prawidłowej budowy i czynności. Fakt ten ma zapewne ogromny wpływ na zdolność rezonansu pomiędzy człowiekiem a minerałem.

Kamienie najlepiej dobierać intuicyjnie (te, które się podobają), do terapii z czakrami należy dobierać kamienie odpowiadające danej czakrze. Czytaj więcej>>>

Po każdej pracy z kamieniami należy umyć je pod bieżącą wodą. Dobrze jest je wystawić na działanie promieni słonecznych. Po dłuższym używaniu, należy je przez noc potrzymać w soli morskiej lub w wodzie z solą morską.

 

Kamienie do terapii można kupić tutaj>>>