CaliVita –najwyższa jakość

 

c2.jpg (7 kB)Jedyna i najwyższa wartością w życiu człowieka jest ŻYCIE samo w sobie. Wszystko, co służy jego zachowaniu, poprawie i \"upiększeniu\" stanowi dobra inwestycję. A najbardziej istotnym elementem tych poczynań jest konsekwentna profilaktyka zdrowotna.

Tę najważniejszą wartość - ZDROWIE - staramy się zapewnić naszym Klubowiczom, oferując najwyższej jakości suplementy diety, a otrzymaną z każdych zakupów złotówkę przeznaczyć na badania i rozwój produktów.

Zarówno Zarząd Firmy, jak i współpracownicy wierzą, że zdrowie klientów warte jest wszelkich wysiłków, wiedzy i pieniędzy. Podobne przekonanie podzielają klubowicze CaliVita®. W naszym gronie jest wielu ludzi (a z pewnością zostanie ono niebawem poszerzone o nowe osoby), których celem jest PROMOCJA ZDROWIA.

 

NATURALNE ŻRÓDŁO POCHODZENIA SKŁADNIKOW

Człowiek to organizm stworzony przez naturę, dlatego też aktywne składniki naturalnego pochodzenia często pomagają przywrócić jego zaburzoną homeostazę.


PRODUKCJA PRZYJAZNA NATURALNEMU ŚRODOWISKU

- Technologia upraw i zbioru składników roślinnych zarządzana jest odpowiednim systemem reguł i kontroli, zgodnie z tzw. Dobrą Praktyką Rolniczą (GAP - Good Agricultural Practice). Gwarantuje to najwyższa jakość surowców, wykorzystywanych do produkcji naszych suplementów.

- Działalność CaliVita® w żaden sposób nie prowadzi do niszczenia przyrody lub zanieczyszczania środowiska. Zbieranie składników roślinnych nie zagraża żadnemu gatunkowi ani nie narusza równowagi ich naturalnego środowiska.

-  Rośliny z  upraw , będące źródłem wielu substancji aktywnych, gromadzą je w takich proporcjach i ilościach, w jakich występują w naturalnym środowisku. Jest to dla nas ważne kryterium przy wyborze źródeł pozyskiwania tych substancji.

 

PROMOCJA ZDROWIA

- Najważniejszą wartością jest zdrowie człowieka - w tej kwestii jesteśmy bezkompromisowi. Zdrowie naszych klientów jest dla nas ważniejsze niż chwilowa satysfakcja.

- W skład produktów CaliVita® wchodzą wyłącznie składniki, których bezpieczeństwo stosowania zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, fachową literaturą oraz wieloletnim doświadczeniem.

- Misją CaliVita® jest również świadczenie wysokiej jakości usług informacyjnych w zakresie produktu - porad zdrowotnych, uwzględniających indywidualne potrzeby człowieka, jak również szeroka edukacja prozdrowotna (szkolenia, konferencje medyczne).

 

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

 

Polskie Atesty

Składniki preparatów CaliVita/California Fitness są pochodzenia naturalnego. Są to produkty do spożycia zaliczane do tzw. dietetycznych środków spożywczych, co oznacza, że mogą być bezpiecznie stosowane bez kontroli lekarza, zgodnie z zaleceniami i dawkowaniem umieszczonym na polskiej etykiecie.

 

Suplementy żywieniowe CaliVita International znajdujące się w polskiej ofercie, posiadają wymagane w Polsce zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) - są wymagane w przypadku dietetycznych środków spożywczych lub posiadają zezwolenia Polskiego Zakładu Higieny (PZH) - w przypadku kosmetyków. Każda dostawa otrzymuje orzeczenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (SANEPID) o braku zastrzeżeń co do importowanych środków spożywczych.

 

Oznakowanie wszystkich preparatów jest zgodne z wymogami polskiego prawodawstwa oraz Unii Europejskiej - posiadają etykietę, akceptowaną przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), zawierającą wszystkie wymagane informacje.

 

Zagraniczne Atesty

Preparaty CaliVita® wytwarzane są przy wykorzystaniu najnowszych technologii, charakterystycznych dla preparatów farmaceutycznych. Są produkowane w Stanach Zjednoczonych przez renomowanych producentów suplementów diety, pod nadzorem amerykańskiej FDA (Agencji ds. Żywności i Leków). Certyfikat FDA jest gwarancją bezpieczeństwa zdrowotnego preparatów.

kkkk.jpg (112 kB)Nie zawierają cukru, soli, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Dodatkowo, dbając o maksymalne ich wykorzystanie przez organizm, niektóre składniki występują w niezwykle skutecznej chelatowej formie. Nasze produkty, zawierające szczególnie wysokie dawki składników aktywnych , są produkowane z wykorzystaniem nowoczesnego systemu przedłużonego działania „timed release”. Zapewnia to optymalną skuteczność i stały poziom składnika w organizmie, nawet przez 10-18 godzin.

 

- Kładziemy nacisk na zachowanie odpowiednich warunków na każdym etapie powstawania produktu. Proces ich wytwarzania przebiega prawidłowo, ściśle według ustalonych instrukcji i procedur. Tylko proces produkcyjny, realizowany zgodnie z normami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) zapewnia najwyższy poziom czystości, jakości i skuteczności produktu.

- Produkty CaliVita® spełniają niezbędne wymagania formalno-prawne (certyfikaty, zezwolenia) zarówno amerykańskie, europejskie (UE), jak i pozostałych krajów poza unijnych. Posiadają wymagane badania i atesty zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej.

- Jesteśmy różni. Dlatego każdy nowo wprowadzany produkt jest starannie opracowywany pod kątem bezpieczeństwa i indywidualnych potrzeb współczesnego człowieka. Modyfikujemy również skład produktów, będących już w ofercie CaliVita®, zgodnie ze zmieniającymi się oczekiwaniami konsumentów oraz światowymi osiągnięciami naukowymi w zakresie profilaktyki zdrowia. Wszystko po to, by nasz produkt spełniał najwyższe standardy jakości w swojej kategorii.

- CaliVita® zapewnia swoim klientom najlepsze aktywne składniki po rozsądnej

cenie - nie najniższej, ale dla wysokiej jakości nie ma alternatywy.

 

 

„Ponieważ w prasie ogólnej i medycznej od czasu do czasu pojawiają się różne publikacje dewaluujące wartość profilaktyki i wspomagania terapii witaminami oraz innymi suplementami diety, a nawet straszące ich szkodliwością…. Warto podać do wiadomości fakt, że w sierpniu 1994r Kongres USA jednogłośnie (!) przyjął ustawę gwarantującą amerykańskim obywatelom swobodny dostęp do witamin i innych niezbędnych składników odżywczych. To bardzo istotna informacja, pochodząca z kraju, na którego medycynie wzoruje się wiele państw. Warto o tym pamiętać, aby nie ulegać panice….”

 

Lek.med. Eustachiusz Gaduła – specjalista chirurgii i rehabilitacji

Centrum Rehabilitacji Medycyny Zintegrowanej EKOMED Opole.