KINOTAKARA - zastosowanie plastrów

W przyrodzie występują dwa rodzaje jonów dodatnie i ujemne.

Praca urządzeń elektrycznych, elektronicznych, rozkładające się szczątki organiczne pod powierzchnią ziemi wytwarzają jony dodatnie, które przenoszone są m.in. po ścianach do naszych domów, wdychamy je wraz z powietrzem. Zjawisko to zostało niedawno odkryte. To właśnie te jony zakłócają proces prawidłowego utlenienia w żywych organizmach i powodują rozwój bakterii beztlenowych powodujących szereg groźnych chorób.

Jony ujemne w swym działaniu wykazują działanie ożywiające i jednocześnie wpływają uspokajająco na organizm.
Likwidują bezsenność.
Rany goją się szybciej.
Znikają duszności.
Usprawniają proces utlenowania organizmu i wzmacniają jego siły obronne.
Znacznie zmniejszają złe samopoczucie pojawiające się przy zmianach pogody.
Hamują rozwój bakterii zwłaszcza beztlenowych (gnilnych), wzmacniają system obronny organizmów ludzi, zwierząt i roślin.

Z reguły po zastosowaniu Kinotakary przez okres kilku dni stan pacjenta poprawia się i znika u niego uczucie zimna spowodowane nagromadzonymi toksynami w dolnej części ciała.

 

Wg medycyny chińskiej objawy posiadania toksyn i wilgoci w organizmie to:

marznięcie

zaburzenia snu

opuchnięta twarz, nogi i dziąsła

obrzęk błony śluzowej języka

problemy z pęcherzem moczowym

pocenie się

przedmenstrualne i meteoropatyczne bóle głowy

zawroty głowy i paradontoza

 

 PARADONTOZA

stosować okłady pod stopami i za uszami w miejscu lokalizacji węzłów chłonnych szyjnych oraz miejscowo na szczękę, z wyjątkiem ran ciętych na dziąsłach. Stosować minimum 3-4 dni, lub do wystąpienia suchości okładów.

BÓL ZĘBÓW

Na ból zęba naklejaj plastry na strefy twarzy blisko bolącego zęba i owiń plaster wokół dużego palca u stopy, punkt refleksyjny zębów.

BÓL SZCZĘKI

Na ból szczęki naklejaj plastry na bolące części szczęki i owiń duży palec u stóp.

BÓL GŁOWY/MIGRENA

NIE naklejaj plastrów na głowę w razie bólu głowy. W takim wypadku owiń duże palce u stóp plastrami, refleksyjne punkty głowy, W razie migreny, na ból w lewej części głowy, naklej plastry na duży palec prawej stopy. W razie bólu w prawej części głowy, naklej plastry na duży palec lewej stopy.

BÓL OCZU

NIE naklejaj plastrów ma oczy. Nałóż plastry na drugi i trzeci palec stopy, refleksyjne punkty oczu. Gdy odczuwasz ból lewego oka, nałóż na drugi i trzeci palec prawej stopy. W razie bólu prawego oka postępuj analogicznie.

BÓL USZU

NIE naklejaj plastrów na uszy w razie bólu uszu. Nakładaj plastry na czwarty i piąty palec- punkty refleksyjne uszu. Naklejaj plastry na prawą stopę, gdy boli Cię lewe ucho. Gdy boli Cię prawe ucho, nakładaj plastry na palec lewej stopy.

 

BEZSENNOŚĆ

Ta choroba, nazywana bezsennością, w wielu wypadkach jest rzadko uleczalna przez zażywanie środków uspokajających. Nieprawidłowe krążenie krwi powoduje anomalie w temperaturze głowy i stóp. Rezultatem tego jest nadmierne rozgrzanie głowy i ochłodzenie stóp. Głowa jest wrażliwa ze względu na przepływającą krew, co jest źródłem problemów ze snem. To wszystko może spowodować, ze staniesz się tzw. zmarzlakiem. W takim wypadku nakładaj plaster na punkty refleksyjne na stopach- skupiska włókien nerwowych w stopie, połączonych z centralnym układem nerwowym- splot słoneczny na spodzie stopy. Nerwowe odzwierciedlenie splotu słonecznego znajduje się zaraz pod przednią częścią grzbietowej strony stopy. Jeśli nadal będziesz mieć problemy ze snem, po takim nałożeniu, umieść plaster na górnej części stopy.

Ból KARKU I RAMIENIA

W razie bólu w karku lub ramieniu, wynikającego np.z problemów ze snem, nałóż 1- 2 plastry by zakryć bolącą część ramienia czy karku..

BÓL KOLAN I ŁOKCI

Kiedy bolą Cię kolana, nakładaj plastry na bolące części kolan i ich tylne części, jak również na zewnętrzne części stóp- refleksyjne punkty kolan. W przypadku bólu łokci postępuj analogicznie

BÓL PLECÓW

Nakładaj plastry na bolącą część pleców i owiń plastry wokół wewnętrznej części stopy między dużym palcem a piętą, wzdłuż refleksyjnego punktu kręgosłupa i refleksyjnego punktu żołądka, trzustki i dwunastnicy.

 

ZBYT CZĘSTE ODDAWANIE MOCZU

Nakładaj plastry na wewnętrzne strony pięt, pod kostką - refleksyjne punkty gruczołu prostaty lub macicy.

IMPOTENCJA/ BEZPŁODNOŚĆ

W przypadku impotencji lub bezpłodności organy rozrodcze nie funkcjonują prawidłowo. Należy nakładać plastry wokół zewnętrznej strony pięt, pod kostką - refleksyjny punkt organów rozrodczych- jąder u mężczyzn i jajników u kobiet- i na wewnętrzną stronę pięt, refleksyjny punkt gruczołu prostaty lub macicy.

 

Na podstawie ksiązki „KINOTAKARA” pod redakcją dr Roberta Okońskiego

Plastry KINOTAKARA można zamówić tutaj>>>

CZytaj więcej>>>